Kavacık Mh. Özgür Cd. No:5 Beykoz / IST
0546 418 77 55

Canlı Destek Sisteminin SEO ya Etkisi

CANLI DESTEK SEO İÇİN YARARLI MIDIR ?

Canlı sohbet, işletmeler tarafından, genellikle diğer iletişim biçimleri kaçırılabilecek müşterilere ulaşmak için kullanılır. Müşteriler çevrimiçi olduğunda ve bir ürün satın almaya çalışırken, canlı sohbet, müşteri satıştan uzaklaşmadan önce mevcut olabilecek tüm sorunları çözebilir. Bu iletişim biçimi kullanışlı ve kullanımı kolaydır ve bu nedenle işletmeler için iyi bir yatırımdır. Canlı sohbetin, sıralamalarını iyileştirmekte yardımcı olabilecek bazı yollarını inceleyim.

Canlı Sohbet SEO değerlerini Olumlu Yönde Arttırır.

Seo için sadece insanların siteye girmesi yani hit almanız yeterli değildir. İlgi çekici bir başlık atıp içinde insanları hemen kaçıracak derece de sıkıcı bir içerik girerseniz sitenizi hemen terk edeceklerdir. Ancak algoritmaların önem verdikleri şeylerden biri de insanların sitenizde geçirdiği süredir. Bir ürüne bakıp kafasında soru işaretleri oluşan ve kararsız kalan potansiyel müşteriler açılan canlı destek penceresi ile satıcı tarafı ile irtibata geçerlerse ve tabiki karşılarında profesyonel bir müşteri ilişkileri uzmanı varsa sitede kalma süreleri artacaktır. Bunun da seo ya büyük etkisi olacaktır.

 

Canlı Sohbet, Trafiği Artırabilir

Hizmet sorulduğunda ve bilgiler faydalı ve doğru olduğu sürece müşteriler tecrübelerinden memnun olacak ve sizden satın alma ihtimali artacaktır. Bu ek bir fayda. İyi hizmet, tekrar trafik ve daha fazla satış üretecektir. Canlı sohbet, yeniden hedeflemeyle birlikte trafik üretkenliğinde önemli ölçüde yardımcı olabilir. Daha fazla trafik trafiği artıracaktır.

Kaydedilen Canlı Sohbet Anahtar Kelimelerle Trafiği Artırabilir

Canlı sohbetler gelecekte kullanılmak üzere kaydedilirse, ilgili anahtar kelimeler trafiği artırmada rol oynayabilir. Anahtar kelimeler web sitesi sıralamasının yalnızca bir bileşeni. Google algoritmasının dikkatini çekmek için anahtar kelimeler dikkatle seçilmelidir. Bu gerçekleştiğinde, web sitesinin sıralamasının yerine aşağı inmesi muhtemeldir. Çoğu şirket canlı sohbetleri kaydetmez, ancak bazıları soru ve cevapları kaydedip sık sorulan sorular sayfasına gönderir. Bu tür bilgi tabanı, insanlara zaman kazandırmaya yardımcı olabilir. Sohbet sırasında bir isimden başka bir kişisel bilgi alışverişi yapılmıyorsa, başkalarının sahip oldukları benzer soruları cevaplamasına yardımcı olmak için kullanmak güvenle kullanılabilir. Şirketin verimliliğini artırır ve ayrıca web sitesi sıralamasını iyileştirir.

Daha Fazla Kişi Çevrimiçi Alışveriş Yaptığında Sıralama Sıralamasını Arttırır

Araştırmalar, 10 sohbet edeninin yaklaşık  ikisinin çevrimiçi tatil alışverişlerinin % 75’inden fazlasını tamamladığını gösteriyor. yüzde yirmi beşi Web’deki satın alımlarının % 51 ila% 75’ini yapıyor. Bu, sohbet özellikleri olan şirketler için özellik taşımayan şirketlere göre trafiğin artması anlamına geliyor.

Çoğu işletme, canlı sohbet işlevselliğinin daha fazla çevrimiçi ilgi üretme yeteneğinin farkında değildir. Daha fazla ilgi, daha fazla trafik ve daha yüksek bir web sitesi sıralaması anlamına gelir. Canlı sohbet, web sitesi sıralamasını yükseltmek ve iyi müşteri hizmetlerine sahip olmak isteyen birçok şirket için enstrümantal hale geliyor.

Canlı Destek Sitenizin Sıralamasını Artırabilir mi?

Evet, canlı sohbet web sitenizin sıralamasını artırabilir, ancak tek başına bir çözüm değildir. Çalışmanız ve bu gibi uzak web sitenize trafik artıracak ayrıca web sitenizin sıralamasını artırmak canlı sohbet kullanın. Web sitenizin sıralamasını yükseltmek istiyorsanız, canlı sohbet eklemeyi düşünün. Çaba ve yatırıma değiyor.

Bugün sitelere canlı destek çok koymak çok kolay. Bir çok ücretsiz canlı destek yazılımı mevcut. Zendesk gibi bir canlı destek sistemi işinizi rahatlıkla çözecektir.

Hemen uyarmakta yarar var. Kod açısından site hızını olumsuz yönde etkileyecek bir canlı destek programı yarardan çok zarar getirebilir. Canlı destek sistemi yüklemeden önce yükledikten sonra mutlaka Google Sayfa Hızı Denetleme araçlarını kullanarak sistemi test edin.

Sonraki Yazı
Önceki Yazı
HEMEN ARA
YOL TARİFİ