Kavacık Mh. Özgür Cd. No:5 Beykoz / IST
0546 418 77 55

Google Görsel Aramada Büyük Değişiklik

Google Görsel Arama Sonuçlarında Resmi Görüntüle Butonunu Kaldırdı

Google SearchLiaison twitter hesabından (@searchliaison) yaptığı açıklama ile deprem havası yarattı.

Yapılan açıklama İngilizce metninde: “Today we’re launching some changes on Google Images to help connect users and useful websites. This will include removing the View Image button. The Visit button remains, so users can see images in the context of the webpages they’re on.”

Şeklinde yazarak duyurduğu değişiklikle Google görsel aramalarda resmin sağında yer alan görüntüle butonunu kaldırarak kullanıcıların siteleri ziyaret etmesini teşvik edecek.

 

 

Resimde görüldüğü gibi eskiden göster butonu giderek sadece GİT butonu bırakılmış. Amacın nitelikli sitelerin ziyaretçi çekmesine engel olmamak ve resim arayan ziyaretçilerin siteyi ziyaret etmesini sağlamak olduğu düşünülse de bilginin paylaşıldığı Twitter mesajına kullanıcıların yazdığı yorumlar genel olarak bu değişikliğin olumsuz olduğu yönündeydi.

İlerleyen zamanda gelen olumsuz yorumlar sonrası yaptığı işlemi çeker mi bilinmez ancak bu değişikliğin web site yöneticileri açısından trafik artışını arttıracağı için olumlu bir değişiklik olarak algılanabilir.

Sonraki Yazı
Önceki Yazı
HEMEN ARA
YOL TARİFİ