Kavacık Mh. Özgür Cd. No:5 Beykoz / IST
0546 418 77 55

Google Mobile Speed Scorecard Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Mobil Hız Skor Kartı

Google Dünya Mobil Kongresi 2018 de Mobile Speed Scorecard Tools ‘ u tanıttı.

Google açıklamasında, işletmelerin çoğunun müşterilere daha iyi dijital deneyimler sunmak için yavaş mobil sitelerle mücadele ettiğini ve bu aracı çıkarmaktaki amaçlarının bu konuda işletmelere yardımcı olduğundan bahsetti.

Google bir blog makalesinde, 2016 yılı verilerine göre, yüklemenin üç saniyeden fazla sürmesi durumunda siteye yapılan ziyaretlerin yüzde 53’ünün vazgeçildiğini belirtiyor. Yeni Mobil Hız Skor Kartı ile, site sahipleri benzer sitelere oranla sitelerinin ne kadar hızlı yüklediğini kontrol edebilecekler.

Google, Scorecard ölçümleri yaparken Chrome kullanıcılarının web’deki popüler sitelerde gezinti sonuçlarına göre derlediği  ve dünyadaki 12 ülkeden binlerce siteyi barındıran bir veritabanı kullanarak kıyaslama yaptığını söyledi. Google’nın bir sitenin 3G bağlantılı orta menzilli akıllı telefonlarda beş saniye içinde ve 4G bağlantılarında üç saniyede yüklenebilir ve kullanılabilir olmasını önerdiğini aklımızda tutarak bu araç ile sitelerimizin bir kıyaslamasını yapabileceğiz

Aşağıdaki resimde de görüleceği gibi Speed Scorecard kullanırken sağ üst köşeden ülke ve bağlantı hızı türü seçebileceğiz. Örneğin Amerika ve 4G bağlantı hızını seçebiliriz. Sonra sol üst bölümde artı (+) işareti olan bölümden istediğimiz siteleri ekleyerek bir kıyaslama yapabileceğiz.

Sonraki Yazı
Önceki Yazı
HEMEN ARA
YOL TARİFİ