Kavacık Mh. Özgür Cd. No:5 Beykoz / IST
0546 418 77 55

Google My Business tan Restoran Sahiplerine Yeni Müjde

Restoran sahipleri artık Google My Business’ta menü listelerini düzenleyebilir. Bildiğiniz arama sonuçlarında haritalara önem veriliyor ve aşağıdaki gibi arama sonuçlarında direkt olarak bilgilerinizin olduğu bir yan bağlantı görebiliyorsunuz.

Google My Business (GMB – Google Benim İşletme) , Perşembe günü pek çok restoran sahibi mutlu edecek yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme ile Restaurant sahipleri Mobil arama listelerinde doğrudan Google İşletmem Sayfalarında gösterilebilecek yapılandırılmış bir restoran menüsü oluşturabilecekler.

Google My Business kontrol panelindeki Info sekmesinde bulunur. Bu, sahiplerin menülerindeki bağlantıları düzenleyebildiği yerdir. Editörle, sahipler menü öğelerinin başlıklarını, açıklamalarını ve fiyatlarını ekleyebilir ve düzenleyebilir. Örneğin mezeler, mezeler ve tatlılar için bölümlere ayrılabilir.

Bu güncellemeden önce, Google yalnızca Google My Business API’sı veya üçüncü taraf menüler hizmetleri aracılığıyla yapılandırılmış menüler oluşturma ve düzenleme olanağı sunmuştur. Bir üçüncü parti sağlayıcıya bağlı restoranların editöre erişimi olmaz. Yani örnek vermek gerekirse zomato (3. Taraf ) sizin menünüzü My Business sayfasınızda yayınlayıp düzenleyebiliyordu ancak sizin Zomato ile ilgili yaptığı işlemleri değiştirme ve düzenleme yetkiniz bulunmuyordu. Artık sizler kendi menülerinizi kendiniz kontrol edebileceksiniz.

Şu an için bu özellik yalnızca İngilizce pazarlarda kullanıla biliniyor. Ancak yakın zamanda Türkiye kullanıcıları için bu sistemin geleceğini tahmin ediyoruz.
Detaylı Bilgi İçin: www.en.advertisercommunity.com/t5/News-Updates/Launch-Menus-Now-Editable-in-GMB-Web/td-p/1627781

Sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sonraki Yazı
Önceki Yazı
HEMEN ARA
YOL TARİFİ