Kavacık Mh. Özgür Cd. No:5 Beykoz / IST
0546 418 77 55

Kavacık Sanal Ofis

Sanal Ofis Nedir ?

Türkiye’de kurulmuş olan her firmanın mutlaka bir gerçek adresi olmak zorundadır. Sanal bir ofis, işletmelere ağır kira masrafı ve idari personel yükü olmaksızın fiziksel adres ve ofis ile ilgili hizmetleri verir. Sanal ofis ile çalışanlar herhangi bir yerden çalışabilir, ancak posta adresini, idari, telefon cevaplama ve mesajlaşma servislerini, toplantı odalarını, video konferansları ve daha fazlasını daha düşük bir maliyetle ve daha fazla esneklikle kullanabilirler. Özellikle evden işini yöneten ve resmi olarak bir adrese ihtiyaç duyan Freelancerlar için ideal bir ofis şeklidir.
Sanal ofisler özellikle yeni başlayan ve küçük işletmelerde popülerdir. Yeni bir işletme kurulması için gerekli adrese sahip olmak özellikle İstanbul gibi şehirlerde çok yüksek maliyetlere gelmektedir. Ofisin kiralanması, mobilyaları, sekreteri, stopajı, elektriği, ısıtması, soğutması derken giderler katlanarak büyümektedir. Yeni başlayan işletmeler için gerçekten büyük yüktür. Sanal ofisler sizleri tüm bu yüklerden kurtarmaktadırlar.

Sanal Ofis Yasal mı?

Türkiye’de bir işletme kurulumu için sabit bir adres bildirme zorunluluğu bulunmaktadır. Vergi daireleri ve maliye prosedürleri açısından tebligat yapılabilecek bir adresin olması yeterli gelmektedir. Bu çerçevede Türkiye’deki sanal ofis yasaldır.

Sanal Ofis ve Home Ofis Karşılaştırması

Evden çalışanlar kendilerinin neden bir sanal ofise ihtiyaçları olacağını tam olarak düşünmemiş olabilirler. Zira evde çalışacaksa neden bir sanal ofis kiralasın, zaten ev adresini iş adresi olarak gösterebiliyor.
Tabi bu soru aslında aşağıda belirteceğimiz bir takıp olası problemleri göz ardı etmek demektir.
• Belediyeler ev adresinizin ofis olarak kullanıldığını anlarlarsa ya da belediyeye bir şikayet olursa su ve temizlik vergisi masraflarınız yükselecektir. Çünkü evler için uygulanan su ve temizlik vergisi tarifleri farklıdır.
• Diğer yandan müşterilerle toplantı yapmanız gereken durumlarda müşterilerinizi evinize davet etmek zorunda kalacaksınız. Bu da doğal olarak iyi bir imaj oluşturmayacaktır.
• Müşterilerin bir çoğu çalıştıkları firmanın ofisini görmek isterler. Kaliteli bir ofis iş itibarınızı ve profesyonelliğinizi gösterecek önemli bir etmendir.
• Başka bir dezavantajı da sizin evde olmadığınız durumlarda resmi tebligatları alamayacağız ve telefonlarınıza bakamayacağız gerçeğidir.
• Yürüttüğünüz işin kapasite ve hacmi büyüdükçe daha büyük ofis alanına ihtiyaç duymanız durumunda adresinizi, telefonunuzu ve belki de vergi daireniz değişmek zorunda kalacaksınız. Ayrıca basılı ürünleriniz (kartvizit, fatura vs) de değişmek zorunda kalacaktır. Ancak Sanal Ofis Kiralama hizmeti aldığınızda hazır ofis sistemine geçtiğinizde hiçbir değişiklik yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Sanal Ofis Sistemimizin Size Getireceği Avantajlar

Sanal Ofislerimiz ve Fiyatlarımız Hakkında Bilgi Almak İster misiniz

Hemen Sanal Ofis Kiralaya bilirsiniz

Sağdaki Formu Doldurarak Sizde Sanal Ofis Rahatlığı ve Avantajları ile tanışabilirsiniz.

Sanal Ofis Paketlerimiz ve Fiyatlarımızla ilgili detaylı bilgi almak ve randevu almak için formu doldurmanız yeterlidir. Ekip arkadaşlarımız hemen sizi arayacak ve sanal ofislerimizi tanıtmak için sizleri davet edeceklerdir.

Eğer zamanınız yoksa sizlere sanal ofislerimizi ve fiyatlarımızı tanıtan dökümanlar belirteceğiniz mail adresinize gönderilecektir.

Kafanızdaki tüm sorular için bizlerden destek alabilirsiniz

Sanal Ofis Talep Formu

    Sonraki Yazı
    Önceki Yazı
    HEMEN ARA
    YOL TARİFİ