Kavacık Mh. Özgür Cd. No:5 Beykoz / IST
0546 418 77 55

SEO Ajans

SEO Ajansı Nedir ?

Mevcut bir sitesi olan firmalar arama motorlarında (Google, Yandex, Bing) üst sıralara gelmek bu sayede satışlarını ve marka bilinirliklerini arttırmak istiyorlarsa SEO çalışması yapmak onlar için önemli olacaktır. Bu amaca yönelik şirket içi bünyede çalışacak bir SEO uzmanı işe alabilir (tüm işi tek kişinin üzerine yıkmak performansa katkı sağlama) ya da profesyonel bir SEO ekibi ile çalışmak isteyebilir. İşte burada SEO Ajansları devreye girmektedir.

Bir SEO Ajansının temel görevi sizi ve markanızı internet ortamında üst sıralara taşımak,  marka bilinirliğinizi arttırmak ve geri dönüşümlerle sizlerin Pazar payınızın (kazancınızı)  artmasını sağlamaktır. SEO Ajansı firmaların SEO hizmetlerini yürütmek için çalışan ve profesyonel ekiplerden oluşan şirketlerdir.

Bir SEO ajansı ile irtibata geçtiğinizde öncelikle sizden SEO ve site analizinizi yapmak amacıyla site adresini ve anahtar kelimelerinizi soracaklardır. Verdiğiniz bilgilere göre siteniz ve SEO altyapısı kontrol edilecektir. Size verecekleri rapor eğer sitenizin SEO ya uygun olmadığı ve yenilenmesi gerektiği ise öncelikle web sitenizin SEO ya uygun bir yapıya kavuşturulması gerekecektir.

SEO Ajansı Nasıl Çalışır ve Nasıl Çalışmalıdır ?

Daha sonra SEO stratejinizin planlanması aşamasına geçilecektir.  Mutlaka bir amiral anahtar kelimeniz olması gerekmektedir. SEO Ajansına 30 tane kelime verip hadi bunları tepeye çıkar demek akıllıca bir yaklaşım değildir. Size en çok para kazandırmasını umduğunuz anahtar kelime önceliğiniz olmalıdır. Mesela Okul Sırası ve Okul mobilyaları satan bir firmanız var. Anahtar kelime planlama aracı ile sizi ilgilendiren okul sırası ve okul mobilyaları kelimelerinin aylık arama oranlarına bakılır. Şu an için kontrol ettiğimde okul sırası 5600 aylık aramaya, okul mobilyası ise 720 aylık aramaya sahip. Şimdi doğal olarak temel hedefli arama kelimeniz “okul sırası” olacaktır. Etiketler, açıklamalar, tanımlamalar, Google haritaları vb buna göre inşa edilecektir. Diğer anahtar kelimeler 2. Planda ele alınacaktır ya da alınması gerekmektedir.

Anahtar kelime seçimlerinizden sonra SEO Ajansınız size ya uygun içerik geliştirme konusunda bilgi verecektir. Sizinle ortak bir çalışma yaparak siteye giren kullanıcıları memnun edecek (UX) ve sayfada kalmasını sağlayacak içerikler üreteceklerdir.

Genelde SEO Ajansları sosyal medya hesaplarınız ile siteniz arasında bağ kurarlar. Sosyal medya hesaplarınız yoksa da bunları oluşturmanıza yardım ederler. Ancak Sosyal Medya Yönetimi ile kardeş ama farklı kollardır. SEO ajansınız sitenizin SEO çalışmalarını yürütüyor diye Sosyal Medya Yönetiminizi de profesyonel anlamda ücretsiz yapmak zorunda değillerdir.

Siteniz SEO ya uyumlu hale geldi, anahtar kelimelerinize uygun içeriklerinizde oluşturulduktan sonra 30 gün boyunca etkinlikleri takip edeceklerdir. Bu 30 gün sonunda elde edilecek bilgiler SEO planlamasının doğru yapılıp yapılmadığını, hata varsa nerelerde olduğunu ve neler yapılması gerektiğini belirtecektir. SEO ajansınız bu verilere dayanarak ana SEO stratejinizi tamamlamış olacaktır.

Bizden Hemen Teklif İsteyebilirsiniz

SEO Fiyat Teklif Formu

Sağ tarafta yer alan formu kullanarak ihtiyacınız olan SEO hizmeti ilgili fiyat teklif taleplerini hızlı bir şekilde tarafımıza iletebilirsiniz. SEO hizmetlerinde standart bir fiyat olmadığı için sizin taleplerinize ve bütçenize göre planlama yapılmaktadır.

Talebinizi bir kurum adına yapıyorsanız lütfen kurum adı bölümünü doldurmayı unutmayınız. Ekibimiz taleplerinizi hızlı bir şekilde cevaplayacaktır.

Web adresinizi ve çalışma alanlarınızı tam ve eksiksiz doldurunuz. Web siteniz yoksa Eurosoft Kurumsal Ekibi size ayrıca web tasarım teklifi gönderecektir. Ana anahtar kelimeleriniz için 5 adet yazmanız yeterlidir.

    Sonraki Yazı
    Önceki Yazı
    HEMEN ARA
    YOL TARİFİ