Kavacık Mh. Özgür Cd. No:5 Beykoz / IST
0546 418 77 55

Webinar Nedir ?

Webinar Nedir ?

En sade kısaltması ile internet semineridir. Günümüzde internetteki hız kapasitesini artması ile birlikte web seminerlerinin işlevselliği ve uygulama sayısı hızla yükselmiş bulunmaktadır. Bir çok firma ve kurumun ihtiyaç duyduğu sunum, tanıtım, seminer ve eğitim gibi bir çok amacı gerçekleştirmenin en uygun yollarından biri olarak görülmektedir. Zira birçok insanın farklı lokasyonlardan fiziksel anlamda bir araya gelmesi çok zor ve maliyetli olabilir. Oysaki web seminerleri ile farklı yerlerdeki insanları bir araya toplamak yerine sanal olarak bir yere toplamak daha kolay ve maliyeti çok düşüktür. .  İnsanlar internet üzerinden interaktif olarak saatlerce ya da günlerce bir araya gelip toplanabilir, tartışmalar yapabilirler. Web seminerleri ile yapabilecekleriniz biraz da hayal gücünüzle sınırlı olabiliyor. Yurt dışında sıklıkla kullanılmaya başlanan bu olay ülkemizde şu an için önemi çok kavranmamış bir pazarlama taktiğidir.

webinar2
webinar3
webinar1

Webinar Programları

Firma sunum, lansman, toplantı, seminer, eğitim, tanıtım, ders vb etkinlikleriniz için kullanabileceğiz webinar programlarıdan en ünlü 15 tanesi;

 1. Google+ Hangouts
 2. Webinars OnAir
 3. Skype
 4. GoToWebinar
 5. Cisco WebEx
 6. Adobe Connect
 7. MegaMeeting
 8. ReadyTalk
 9. AnyMeeting
 10. OnStream
 11. ClickWebinar
 12. omNovia
 13. iLinc
 14. Blackboard Collaborate
 15. Brainshark

Olarak sıralanabilir. Benim tavsiyem Cisco’nun satın aldığı WebEx programıdır.

Türkiye’de Webinar’ın öncüsüyse Yüksek Öğretim Kurulu’dur. Açık Öğretim Fakültesi veya örgün öğretimlerde çok fazla kullanıcının katılımının gerçekleşeceği dersler Webinar olarak verilmekte ve bu bağlamda zaman ve mekan açısından çift yönlü olarak bir çok avantaj sağlamaktadır.

Sonraki Yazı
Önceki Yazı
HEMEN ARA
YOL TARİFİ