Kavacık Mh. Özgür Cd. No:5 Beykoz / IST
0546 418 77 55

WordPress Web sitesini HTTP’den HTTPS’ye Geçirme Nasıl Yapılır?

Gözünüzü Korkutmasın 2 Dakikada İşlem Tamam

Google’nın Temmuz 2018 den itibaren SSL sertifikası kullanmayan ve kullanıcı kaydı tutan siteleri güvenli değil olarak işaretleyeceğini bildirmesinden sonra Webmaster ve SEO uzmanları hızlı bir şekilde entegrasyon çalışmalarına başladılar. Tüm yazılar sayfalar ve bağlı eklentilerin bu çerçevede değişmesi gerekiyor. Bu da zahmetli bir iş olabilir.

Ancak WordPress site sahipleri bu konuda çok avantajlılar. Zira bu konuda gayet başarılı ve tek tuş eklentiler mevcut.

Öncelikle sitenizi http den htpps ye geçirmek için doğal olarka bir SSL sertifikasına sahip olmanız gerekmekte. Eskiden pahalı olan bu hizmet artık 9 dolar civarlarına kolayca alınabiliyor. Örneğin Natro firmasında bir hosting sahibi iseniz 5 dakika da SSL başvurusu yapıp SSL sertifikanıza kavuşuyorsunuz. Tabi SSL aldıktan hemen sonra sitenizde işlem yapmayın. 1-2 saat beklemekte veya browser temizlemekte fayda olabilir.

SSL sertifikasına sahip olduktan sonra WordPress sitenizde eklentiler bölümüne girerek “Really Simple SSL” adlı eklentiyi indirmeniz ve aktif etmeniz yetiyor.

 

Eklenti aktif edildikten sonra tarama yapıyor ve SSL sertifikanızı aktif görüyorsa. Sitenizde SSL işlemlerini başlatma talimatınızı bekliyor.

Onay verdiğiniz anda (GO AHEAD, ACTIVATE SSL!) tüm ayarları kendi yaparak sitenizi https versiyonuna taşımış oluyor

Tabi mutlaka Google Webmaster dan sitenizin SSL versiyonunu da eklemenizi tavsiye ediyoruz

Sonraki Yazı
Önceki Yazı
HEMEN ARA
YOL TARİFİ